Tülin Karagüllü  
Dik Durmak Atölyesi

Bones For Life

_ELF5898.jpg
 

4 - 5 Haziran 

Yaza girerken hepimizin dileği hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için sağlıklı olmak... Bunun koşullarından biri de bedenimizde oluşan sıkıntıların önüne geçebilmek.

Son üç yılda postürümüz endişe, kaygı gibi olumsuz olarak bizi tetikleyen duygulardan dolayı bozulmaya başladı. Aynı zamanda saatlerce masa başında çalışmaktan, evde çalışmanın getirdiği hareketsizlikten, pandeminin getirdiği olumsuz durumlardan dolayı kamburluk, omurga problemleri, sırt, bel ve boyun ağrılarımız arttı.

Yaza girerken sağlıklı olma niyetimizi gerçekleştirebilmemiz için güzel bir çalışma hazırladım. Uzun bir aradan sonra yüz yüze çalışacağımız Dik Durmak Atölyesi ile ekranların arkasından çıkacağız ve aynı salonda birlikte çalışmanın duygusal ve olumlu etkilerini aktaracağız.

 

ÖNEMLİ NOT: Dört dersten oluşan Dik Durmak Atölyesi’ne katılım sadece 20 kişiyle sınırlıdır. Katılımcılar ile çalışma boyunca iletişim halinde olmak için bir WhatsApp grubu kurulacak ve çalışmaların kısa ses kayıtları katılımcılara gönderilecektir.

 

OMURGADA DALGA

4 Haziran 2022
11:00-13:00

Dik bir duruş için omurgadaki her bir omur orantılı olarak hareket etmelidir. Omurgamıza her türlü hareketi konforlu bir şekilde yapmayı hatırlatacağız.

 

BOYUN HİZALAMA

4 Haziran 2022
14:30-16:30

Boynun yapısını yeniden organize etmeyi; vücudun geri kalan kısmını boyundaki değişikliğe göre ayarlamayı ve postürü iyileştirmeyi bedene organik bir yolla öğretmeyi deneyimleyeceksiniz.

 

SIRTI AÇMAK

5 Haziran 2022
11:00 – 13:00

Sırt, bedenimizin modern hayatın zorluklarından en çok etkilenen bölgelerinden. Sırtımızdaki sıkışmaları açmayı bedeninize öğretecek ve sırtınızı güçlendireceksiniz. 

 

OMURGANIN UYUMU

5 Haziran 2022

14:30-16:30
Omurganın doğru hizalanmasını sağlayacak, göğüs kafesimizin en sert bölgesini harekete geçireceğiz.

ÜCRET

1750 TL

Erken kayıt 1450 TL (Son Tarih: 2 Haziran 2022)

İLETİŞİM

0216 550 98 97 /0533 685 13 73 

info@goayoga.com.tr

 

 

Tülin Karagüllü Kimdir?

On üç yıldır yoga yapan Tülin Karagüllü, 500 saat yoga eğitimi, 250 saat meditasyon eğitimi, 100 saat Jnana yoga eğitimi aldı. İnsan iskeleti ve fonksiyonları ile ilgilenmeye başladıktan sonra Tülin, Betül İpekçioğlu ile tanıştı ve Movement Intelligence (hareket zekası) okulunun Bones For Life (yaşam kemikler içindir) eğitimine katıldı.

Dört yıllık eğitimi boyunca Tülin, eğitimini bir mucize olarak değerlendirdi. Aynı zamanda, yoga pratiği sırasında hareket paternleri nedeni ile yaşadığı sıkıntıları Bones For Life eğitiminden edindiği deneyim ile üstesinden gelebileceğini buldu. Tüm bilgilerini birleştirerek, Somatik Yoga altında dersler ve atölyeler düzenlemeye başladı.

Bones for Life eğitimi boyunca Tülin, kitap, video veya herhangi materyalin kullanımının ve araştırılmasının yasak olduğu iki yıl boyunca sadece bedeni üzerinde çalıştı. Son iki yılında da ileri düzey öğrenme ve öğretme döneminde verdiği derslerde, katılımcıların beden farkındalığın derinleştiğini ve çalışmaların bedenlerinde yeniden organizasyon yarattığını ve iskeleti en verimli şekilde kullanmayı gözlemledi.

2022 yılında Clinik Sonatik Movement eğtimine başlayan Tülin Karagüllü ağrısız yaşam için somatik hareket ve sinir sistemi üzerine çalışmaya devam ediyor.